OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Rehber OnePlus Bootloader Kilidi Açma

Power

Yönetici
Kurucu
OnePlus 3 bootloader kilidi açma
OnePlus 3T bootloader kilidi açma
OnePlus 5 bootloader kilidi açma
OnePlus 5T bootloader kilidi açma
OnePlus 6 bootloader kilidi açma
OnePlus 6T bootloader kilidi açma
OnePlus 7 bootloader kilidi açma
OnePlus 7 Pro bootloader kilidi açma

OnePlus Bootloader Kilidi Nasıl Açılır ?

Yukarıda yer alan tüm cihazlar için bu yöntemle kilit açabilirsiniz. Kilit açmanız cihazınızın garanti dışı kalmasına sebep olmaktadır. Dilerseniz daha sonra tekrar bootloader kilidini kapatabilirsiniz. İlk olarak BURAYA tıklayarak adb driver dosyalarını bilgisayarınıza yükleyin. Daha sonrasında telefonunuzu açın ve bilgisayara kablo ile bağlayın. Telefonun driver dosyalarını bilgisayarınıza yükleyin.

347056_90dc98ea5c81be7bbef4a47a4f058877.jpg
Telefonunuzun ayarlar menüsünden telefon hakkında kısmına girin ve oradan yapı numarasının üzerine 6-7 kez üst üste basarak geliştirici seçenekleri menüsünü aktif hale getirin. Ardından geliştirici seçenekleri menüsüne girerek oradan oem kilit açma ve usb hata ayıklama seçeneklerini bularak aktif hale getirin. Sonrasında telefonunuzu kapatın ve ses açma + güç tuşlarına basılı tutarak fastboot modunda açın. Ardından adb driver yüklediğiniz klasöre girin ve orada cmd ekranını açın ( shift tuşuna basılı tutarak farenin sağ tuşuna basarsanız karşınıza cmd ekranını mevcut klasörde açmak için bir seçenek gelecektir )
347055_c463ba56934df0c0f2eb4f139f11c899.png
CMD ekranına ilk olarak

fastboot devices

kodunu yazın ve enter tuşuna basın. Karşınıza cihazınızı tanımlayan bir kod gelecektir. Eğer device not found yazıyorsa veya herhangi bir kod görünmüyorsa bilgisayarınız cihazınızı görmüyor demektir. Driver dosyalarının düzgün yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Cihaz bilgisayarı tanıdıysa cmd ekranına

fastboot oem unlock

kodunu yazın ve enter tuşuna basın.

347057_6f9c9d594adf5809c6a63bfd9e6f6a10.jpg
Yukarıdaki ekran geldikten sonra ses tuşlarını kullanarak yes seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşuna basarak seçeneği onaylayın. Telefonunuz tamamen sıfırlanacak ve yeniden başlayacaktır. Artık OnePlus bootloader kilidi açma işlemi bitecektir.
 

bilse

Üye
Merhaba hocam 7t t-mobile cihazım var simlock açmak için bl başvuru yapmam gerekiyor, imei seri no vs derken kilit açma kodu istiyor formda 64 hane imiş, fastboot dan alın diye açıklama var altında fastboot da hangi kod ile alabilirim bilginiz var mı
 
Üst